CUKOR - SLADKÝ PRIATEĽ ALZHEIMERA | Zdravý a fit je blog o výžive a zdravom štýle života

CUKOR - SLADKÝ PRIATEĽ ALZHEIMERA

CUKOR NIČÍ ENZÝM, KTORÝ POZASTAVUJE ALZHEIMERA!

Čo sú vlastne enzýmy? Sú pre nás dôležité? Ovplyvňujú naše telo? V prvom rade si musíme uvedomiť, že v našom organizme máme niekoľko druhov tisíc enzýmov a každý z nich je tzv. “špecialista”, ktorý svojím spôsobom pôsobí len na určitú látku. Pre nás majú najväčší význam v strave.

AKO NÁS OVPLYVŇUJE NEDOSTATOK ENZÝMOV?

Predčasná vyčerpanosť, únava, oslabená imunita, vysoká náchylnosť k infekčným chorobám. Práve to má za následok nedostatok enzýmov. A to začali detailnejšie riešiť odborníci z Univerzity of Bath v Anglicku, ktorí analyzovali mozgovú vzorku z už mŕtveho tkaniva. Nové štúdie priniesli významný prieskum v oblasti liečby Alzheimerovej choroby, a súvisí to najmä s enzýmami a cukrom.

CUKOR / ENZÝMY / ALZHEIMER

Keď si vezmeme laicky ako je vnímaný cukor, tak v podstate jedinou výhodou je, že nám dodáva energiu. No cukor z odborného hľadiska sa nám skôr spája s obezitou, cukrovkou, vysokým krvným tlakom, srdcovým ochorením, mozgovou príhodou, rakovinou, depresiou a zubným kazom. No výskum priniesol ďalšiu významnú zdravotnú nástrahu! Vedci zistili, že diéta s vysokým obsahom cukru zvyšuje riziko Alzheimerovej choroby. Porovnávali tkanivá s ľuďmi, ktorí mali Alzheimera, keď zomreli s tými, ktorí ju nemali. Predchádzajúci výskum ukázal, že cukor môže poškodiť proteíny v bunkách, tým že sa ako molekula naväzuje. To sa deje prostredníctvom procesu nazývaného glykácia. Tým sa narúša funkcia proteínu.

AKÝ JE VÝSLEDOK ODBORNÍKOV?

V prvých štádiách Alzheimera, glykácia poškodzuje enzým nazývaný inhibítor migrácie makrofágov, skrátene - MIF, ktorý je kľúčový pre prevenciu tejto choroby. Ten zastavuje nahromadenie proteínov v mozgu, ktoré sú charakteristickým znakom ochorenia. Keď enzým nemôže správne fungovať kvôli glykácií z vysokého príjmu cukru, proteíny sa zhromažďujú, a tým pádom podporujú rozvoj Alzheimera. "Normálne MIF je súčasťou imunitnej odpovede na vybudovanie abnormálnych proteínov v mozgu. Myslíme si, že cukor škodí najmä tým, že znižuje niektoré MIF funkcie a úplne ich potláča. To mohol byť zlomový bod, ktorý umožňuje širšie rozvíjať Alzheimera", ozrejmuje proces profesor Jean Van Den Elsen zo spomínanej univerzity, ktorý je aj jedným z autorov štúdie cukor vs. Alzheimer. Výsledky vedci publikovali najmä v odborných magazínoch, kde finálny výsledok znel, že nadbytočný cukor je pre nás ľudí dobre známy, pokiaľ ide o cukrovku a obezitu, no toto potenciálne prepojenie s Alzheimerovou chorobou je ďalším dôvodom, prečo by sme mali kontrolovať príjem cukru. Alebo sa nad tým aspoň pozastaviť. 

A to nie je tak jednoduché, ako to znie. Zákony o označovaní potravín umožňujú skryť cukor pod mnohými rôznymi názvami. Väčšina z nás vie, že "vysoko fruktózový kukuričný sirup" je ďalším názvom cukru. Existujú však desiatky ďalších slov, ktoré sa používajú na skrytie pridaného cukru. Preto čítajte pozorne alebo sa spýtajte nato radšej odborníka.


PALEO DIÉTA - ODPOVEĎ PRE VAŠE TELO

Na začiatok začneme s americkými číslami, ktoré vás najprv vystrašia. Počet ľudí s diagnostikovaným ...

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ

ARAŠIDOVÉ vs. MANDĽOVÉ MASLO

Určite poznáte klasické, americké arašidové maslo. Bez nejakého pečiva, len tak na posedenie vieme z...

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ