GAŠTANY TAK AKO ICH NEPOZNÁTE | Zdravý a fit je blog o výžive a zdravom štýle života

GAŠTANY TAK AKO ICH NEPOZNÁTE

Gaštany sú oddávna cenným zdrojom potravy v mnohých svetových kultúrach. Svojich priaznivcov si našli v Číne, v Kórei, v Japonsku aj v Stredomorí. Gréci dokonca považovali gaštany za lepšie a zdravšie ako mandle, lieskové či vlašské orechy. Aká by to bola jeseň, bez opadaných listov a gaštanov v parkoch? Gaštany jedlé sa okrem dekorácií využívajú hlavne v potravinárskom priemysle.

gaštany.jpg

Vieme si z nich pripraviť chutné jedlá. Stretneme sa s nimi v pečenej aj varenej forme. K dispozícii máme širokú škálu receptov, polievky či dezerty. Pre organizmus majú priaznivý účinok, pretože sa vyznačujú ich značnou nutričnou hodnotou. Obsah vlákniny z nich robí potraviny s nízkym glykemickým indexom.

Ich nutričný obsah poskytuje 195 kalórií na 100g. Podľa štúdie z roku 2009 publikovanej v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry majú gaštany vysoký obsah vitamínu C. Okrem vitamínu C v nich nájdeme aj draslík, meď, horčík, aminokyseliny aj antioxidanty. Gaštany obsahujú aj vysoké množstvo esenciálnych mastných kyselín vrátane kyseliny linolovej. Esenciálne mastné kyseliny sú užitočné pri prevencii pred kardiovaskulárnymi ochoreniami.

gastany3.jpg

Gaštany majú veľký vplyv na ľudský organizmus. Okrem toho, že predchádzajú kardiovaskulárnym ochoreniam, pomáhajú aj proti chudokrvnosti. Zlepšujú kvalitu vlasov, nechtov aj pokožky. Pomáhajú znižovať vysoký tlak. Vhodne pôsobia aj pri reumatických problémoch. Podporujú trávenie. Detoxikujú telo. Prospešné sú aj pri pocitoch únavy, vyčerpaní či bolestiach hlavy. A tiež podporujú imunitný systém.

V reštauráciách sa často stretávame s pochúťkou gaštanové pyré. Ako si tento dezert pripravíme aj doma? Recept je veľmi jednoduchý.

Potrebujeme:

70 dkg jedlých gaštanov

Štvrť masla

8 dkg práškového cukru

1 dcl rumu

½ balíčka práškového cukru

1 smotanu na šlahanie

Kúsok horkej čokolády podľa chuti.

Postup:

Gaštany zbavíme vrchnej šupky. Vložíme ich do vriacej vody a povaríme. Vyberieme cez sitko a olúpeme. Varíme až kým nám gaštany nezmäknú. Uvarené ich pretrieme cez sitko, pridáme maslo, cukor, vanilkový cukor, rum a dobre premiešame. Pyré pretlačíme najlepšie na mlynčeku na mäso. Dozdobíme šľahačkou a polejeme alebo postrúhame čokoládou.

gastany4.jpg

ZDROJE: https://www.nutrition-and-you.com/chestnuts.html

https://www.organicfacts.net/health-benefits/seed-and-nut/chestnuts.html

HOKAIDO, NIE LEN AKO HALLOWEENSKY STRAŠIAK

Mnoho ľudí si tekvicu hokaido spája s pohanským sviatkom Halloweenom, ktorý oslavujeme 31.10. Tento ...

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ

ACH TIE KILÁ... ZBAVTE SA ICH SPOLU S NAMI

Žiadna z nás nikdy nie je so sebou 100% spokojná. Je to pochopiteľné, sme ženy. Veľké brucho, širok...

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ