ZAHREJTE SA TEPLOM PÚŠTNEJ ĽALIE AJ V ZIME | Zdravý a fit je blog o výžive a zdravom štýle života

ZAHREJTE SA TEPLOM PÚŠTNEJ ĽALIE AJ V ZIME

Rastlina aloe vera má svoje korene na Arabskom polostrove, Kanárskych ostrovoch aj v Severnej Amerike. Z týchto častí sveta sa postupne rozšírila aj do Európy. Radíme ju medzi suchomilné rastliny, preto ju niektorí z nás môžu poznať aj pod názvom púštna ľalia. Jej silu poznali už mnohé generácie staroegyptských panovníčok, ktoré ju využívali hlavne na výrobu kozmetických prípravkov. Účinky aloe vera sa postupne začali uplatňovať vo viacerých priemysloch, či už v potravinárstve alebo farmácii. So svojimi antibakteriálnymi ako aj antivírusovými vlastnosťami si našla svojich priaznivcov na celom svete.

shutterstock_429600592.jpg

Prečo má práve aloe takú silu? V čom je prospešné pre náš organizmus? Ako dokáže pomôcť našej pleti? Aj na tieto otázky spoločne nájdeme odpovede.

Ako sa hovorí, sme to čo jeme resp. to čo prijímame do nášho tela v akejkoľvek podobe. Aby bolo naše telo zdravé aj z vonku aj z vnútra je potrebné, aby sme mu dodali správne živiny. Aloe vera obsahuje mnoho potrebných živín, ktoré blahodarne pôsobia na našu celkovú telesnú stavu.

Ako jedna z mála rastlín hojí rany. Zlepšuje imunitu a zabraňuje stresu. Podporuje trávenie, reguluje hladinu cukru v krvi či zmierňuje príznaky refluxu. Okrem toho tiež upravuje hladinu cholesterolu, slúži ako prevencia proti rakovine a po prekonanej rakovine pomáha telo liečiť. Zmierňuje bolesti kĺbov a svalov, lieči artritídu. Svoj podiel má aj pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Dokonca zmierňuje sprievodné symptómy u žien počas menštruácie.

shutterstock_246154522.jpg

Svoje uplatnenie si táto rastlinka našla aj v kozmetike. Je prospešná pre našu pleť, zdravšie nechty, krajšie vlasy a tiež sa využíva aj na prípravu mnohých kozmetických prípravkov, púdrov, masiek na tvár, na vlasy, alebo aj pri starostlivosti o telo v podobe sprchových gélov, emulzií, telových mliek a iných.

Možno ste ani netušili, že existuje približne 200 rôznych druhov rastlín aloe vera. Listy z rastliny sú vynikajúcim prostriedkom pri dezinfekcii drobných poranení, čistení žlčových ciest, alebo pri poštípaní hmyzom. V roku 1862 objavil George Ebers v starobylom Egypte aloe vera ako súčasť papyrusu. Čím je rastlina aloe vera staršia, tým je jej gél účinnejší. Gél aloe vera obsahuje viac ako 75 živín a 200 účinných látok vrátane 20tich minerálov, 18tich aminokyselín či 12tich vitamínov.

shutterstock_114182782.jpg

Svetovo uznávanou spoločnosťou, ktorá vyrába produkty aj z tejto zázračnej rastliny je Spoločnosť Forever Living Products. Na trhu pôsobí už od roku 1978. Ponúka produkty so všestranným použitím ako aj výživové doplnky.

Jedným z produktov je aj Aloe Bath Gelee, ktorý využijete hlavne teraz v zimnom období. Gél má jemné zloženie a obsahuje aj viaceré bylinné extrakty, ktoré pôsobia ako prirodzené diuretikum. Tento skvelý gél je vhodný aj pre mužov aj pre ženy. Jeho hlavnou zložkou je aloe vera a vybrané rastlinné extrakty, určené na uvoľnenie a osvieženie tela. Napomáha tiež k odstráneniu odumretých buniek pokožky a zanecháva na nej pocit čistoty. Ale tým jeho účinky nekončia. Blahodarne pôsobí aj na vašu myseľ.

Ďalším produktom, ktorý pomáha počas týchto mrazivých dní je aj produkt Forever Aloe Lips s jojobou. Predstavuje zvlhčujúci balzam na pery. Tyčinka prvej pomoci má upokojujúce vlastnosti rastliny aloe vera, ktoré sú ideálne pre starostlivosť o pery. Chráni ich pred slnkom aj vetrom. Balzam je obohatený aj o jojobový olej a včelí vosk. Aloe Lips upokojuje, vyhladzuje a zvhlčuje popraskané a suché pery. Napomáha tiež aj pri prevencii herpesu. Je dokonca pomocníkom aj v núdzových situáciách ako je uštipnutie hmyzom, drobné rezné rany či popáleniny.

Aloe Lotion je koncentrovaný pleťový krém. Obsahuje jojobový olej aj vitamín E, ktoré zvlhčujú a zvláčňujú pokožku. Obsahuje tiež kolagén a elastín, čím udržiava hladkú a pružnú pokožku. Má všestranné použitie ako na tvár tak aj na telo. Na pokožku pôsobí upokojujúco. Je vhodný na podráždenú pokožku, pri nadmernom opaľovaní aj pri nepriaznivom počasí. Aloe Lotion účinný zvlhčovať, ktorý vyrovnáva pH pokožky. Je teda vynikajúcim prostriedkom pre telo aj tvár.

Ďalším z produktov je aj Aloe Body Toner, ktorý skrášľuje telo tónovaním a spevňovaním. Zvlhčuje pokožku a stará sa o jej správne pH. Obsahuje bylinné komplexy a hrejivé zložky. Aloe body toner ako hrejivý a posilňujúci krém je skombinovaný s účinnou silou aloe vera gélu na tvarovanie a tónovanie pokožky. Jeho vybrané ingrediencie spôsobujú prehriatie pokožky. Tajomstvo tohto skvelého krému sa ukrýva v kombinácii aloe s vybranými európskymi bylinkami a pridaním škoricového oleja s prírodnou paprikou.

To ako sa cítime, to aj navonok vyžarujeme. Preto sa starajme o to, aby bolo naše telo krásne hydratované a vyživené.

Zdroje: http://factspage.blogspot.se/2010/01/7-interesting-facts-about-aloe-vera.html

CHRÁŇME SI NAŠE SRDCE

Ochorenie srdca a krvných ciev, tiež nazývané ako kardiovaskulárne ochorenie prináša veľa zdravotnýc...

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ

ZLATÝ POKLAD

Kde bolo tam bolo, za štyrmi dolinami a troma kotlinami, žili v jednom úli včely medonosné. Ako každ...

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ