PALEO DIÉTA - ODPOVEĎ PRE VAŠE TELO | Zdravý a fit je blog o výžive a zdravom štýle života

PALEO DIÉTA - ODPOVEĎ PRE VAŠE TELO

ČÍSLA, KTORÉ STRAŠIA

Na začiatok začneme s americkými číslami, ktoré vás najprv vystrašia. Počet ľudí s diagnostikovaným diabetom sa od roku 1980 strojnásobil! Presne z 5,6 milióna na 20, 9 milióna. Je to dostatočne odstrašujúce? Len v Spojených štátoch (podľa štatistiky za rok 2012): 29,1 milióna američanov má cukrovku, 21 miliónov je diagnostikovaných diabetikov a 8,1 milióna sú nediagnostikovaní diabetici. A ďalších 86 miliónov američanov vo veku 20 rokov a starších má na diabetes nábeh. Existuje približne 2 milióny nových prípadov diagnostikovanej cukrovky ročne a tento počet každoročne stúpa. Dokonca liečba cukrovky typu 2 je obrovský stroj na výrobu peňazí, takže vaše šance na "vyliečenie" zdravotníckym systémom sú veľmi nízke. Pacient s diabetom je dlhodobým pacientom s veľkým ziskom v systéme zdravotnej starostlivosti. Nato treba pamätať!

CUKOR NA DETEKTORE LŽI

Jednoduchou a lacnou diétou, zmenami životného štýlu a učením sa o potravinách a nápojoch, ktoré prispievajú k lepšiemu zdravotnému stavu sa dá predísť cukrovke. Tip: Pravdepodobne to nie je to, čo vám povedal váš lekár o strave. Medzi hlavné zdravotné komplikácie, ktoré často súvisia s cukrovkou patria:

  • ochorenie srdca a mŕtvica
  • vysoký krvný tlak
  • slepota
  • ochorenie obličiek
  • ochorenie nervového systému
  • rany, infekcie a amputácie
  • zubné ochorenie
  • komplikácie v tehotenstve a vrodené chyby

ČO TREBA VLASTNE LIEČIŤ?

Klasická liečba zaobchádza len s príznakmi vysokej hladiny cukru v krvi, namiesto toho, aby šla po skutočnej príčine tejto choroby. Avšak vedecká štúdia s viac ako 33 000 testovaných ukázala, že liečba diabetu typu 2 je často neúčinná a nebezpečná. Lieky na zníženie hladiny glukózy skutočne ukázali, že zvyšujú riziko smrti - a nebránia nebezpečným komplikáciám diabetu! A pacienti s diabetom sa často dostávajú do falošného pocitu bezpečnosti, myslia si, že skutočne nemusia sledovať príjem cukru a uhľohydrátov – vraj lieky sa o to postarajú. Dokonca aj keď monitorujete a udržiavate kontrolu glukózy, toto ochorenie vám môže spôsobiť predčasne starnúť a skrátiť váš život. Šanca na zhoršenie vašej cukrovky v priebehu času v rámci lekárskej starostlivosti je takmer istá, pretože lieky, ktoré sa používajú na kontrolu hladiny cukru v krvi, tiež spôsobujú zvýšenie telesnej hmotnosti. Medzi vedľajšie účinky niektorých liekov patrí: nízka hladina cukru v krvi, bolesť žalúdka, kožné vyrážky, navýšenie hmotnosti, závraty, komplikácie obličiek, srdcové zlyhanie, infarkty, zlomeniny, rakovina močového mechúra, pankreatitída, infekcie močových ciest. Celkom dosť, čo poviete? Smutný, ale pravdivý fakt: Viac peňazí utratíte pri liečbe inzulínom a diabetickými liekmi ako pri liečbe diabetu so zmenami stravovania a životného štýlu. Žiadne z týchto liekov nehovorí o skutočných základných príčinách diabetu typu 2 ako je zlá strava, nedostatok cvičenia, zlý spánok a ďalšie. Diéta je najdôležitejším faktorom, ktorý vedie k vysokým hladinám glukózy v krvi, problémom s inzulínovou stabilitou, metabolickej dysfunkcii, vysokým hladinám triglyceridov a LDL cholesterolu.

MOŽE PALEO DIÉTA ZLEPŠIŤ ZDRAVOTNÝ STAV?

Jedným z najväčších problémov je však to, že odporúčaná diéta pre diabetikov - vysoká hladina uhľohydrátov / nízky obsah tukov je v skutočnosti naopak opačným faktorom, akým sa táto podmienka mení. Takmer všetci diabetici typu 2 potrebujú odstrániť väčšinu cukrov a zaradiť jedlo obsahujúce viac bielkovín, zelené zeleniny a zdravé zdroje tuku.

Diéta s vysokým obsahom živín - hustých, zdravých tukov a mäsa z voľne žijúcich rýb, voľne žijúceho kuracieho mäsa a čerstvej surovej zeleniny a ovocia je najlepší a najzdravší spôsob obnovenia prirodzenej rovnováhy vášho tela. Samozrejme aj ako prevencia cukrovky, rakoviny a srdcových ochorení. Štúdie ukazujú, že ide o účinnú liečbu diabetu typu 2 a inej metabolickej dysfunkcie. Jedna štúdia, ktorá porovnávala paleo diétu s klasickou stravou odporúčanou pre diabetikov, zistila, že paleo diéta vedie k väčšej strate hmotnosti, stabilnej hladine krvného cukru, nižším triglyceridom, nižšiemu krvnému tlaku a lepšiemu indexu telesnej hmotnosti. Táto štúdia porovnávala paleo diétu s diétou s nízkym obsahom tukov u obéznych žien a zistila, že paleo diéta vedie k väčšej strate tukov a zlepšeniu metabolizmu ako diéta s nízkym obsahom tukov. A táto štúdia našla podobné zistenia.

PALEO DIÉTA TIEŽ ZNÍŽILA MNOŽSTVO TUKU ULOŽENÉHO V PEČENI O 50%

Paleo diéta je tiež o prijatí jednoduchšieho a zdravšieho životného štýlu, ktorý zahŕňa väčšiu intenzitu cvičenia, dobrý spánok a hlavne prirodzený pohyb. Medzi "vedľajšie účinky" vyplývajúce z paleo diéty patrí strata tuku, slabší sval, žiarivejšia koža, spomalené starnutie, znížený cholesterol, zlepšená energia, lepšia nálada, lepšie trávenie, menej alergií a zápalov, zlepšenú imunitnú funkciu a zvýšenú citlivosť na inzulín.

ČO VLASTNE CHCEME?

Lieky s nezdravými vedľajšími účinkami a celoživotnou závislosťou na zdravotnom systéme alebo lepšie zdravie prostredníctvom zdravej paleo diéty?Ako vždy, treva sa najprv poradiť so svojím lekárom skôr, ako začnete alebo zastavíte nový liečebný plán - vrátane toho, čo sme navrhli v tomto článku. Toto nie je ako lekárske poradenstvo a nie je náhradou za starostlivosť lekára. Všetko závisí na vás samotnom!

SKUTOČNÁ PRAVDA O KOKOSOVOM OLEJI

Podľa poprednej Zdravotnej asociácie American Heart Association, nasýtené tuky ako vajcia, kokosový ...

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ

CUKOR - SLADKÝ PRIATEĽ ALZHEIMERA

Čo sú vlastne enzýmy? Sú pre nás dôležité? Ovplyvňujú naše telo? V prvom rade si musíme uvedomiť, že...

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ