POHYB UŽ PRE VÁS NEBUDE ŽIADNY PROBLÉM | Zdravý a fit je blog o výžive a zdravom štýle života

POHYB UŽ PRE VÁS NEBUDE ŽIADNY PROBLÉM

Pohybový aparát sa skladá z kostry, kĺbov a svalov človeka. Veľa z nás trpí určitým typom problémov práve s pohybovým ústrojenstvom. Medzi najčastejšie ochorenia zaraďujeme napríklad bolesti krížov, chrbice, kĺbov a svalov, artrózu, osteoporózu a celý rad ťažkostí, ktoré nás dennodenne stretávajú. Osteoartróza je jedno z najbolestivejších, zápalových ochorení kĺbov. Najčastejšie nás postihuje práve v oblasti bedrového a kolenného kĺbu.

shutterstock_255704572.jpg

Funkcia pohybového aparátu je potrebná hlavne na to, aby sa mozog mohol pohybovať v priestore. Hovorí sa, že ak niekto nemá čo i len najmenší problém s pohybovou sústavou, tak asi nie je živý.

Choroby pohybovej sústavy sú na veľkom vzostupe. Štúdie zamerané na pohybové ústrojenstvo dokázali, že až 30% svetovej populácie má určitú formu osteoartrózy. Problémy s chrbticou, či už s krčnou alebo driekovou nás častokrát dokážu vyradiť z pracovnej činnosti na veľmi dlhý čas.

Príčin vzniku týchto problémov je mnoho. Môžu byť spôsobené nedostatkom pohybu, nesprávnou obuvou, zlým sedením či ležaním. Tiež prácou alebo inými činnosťami v nezdravej polohe ako aj chybami vo výžive. Na to, aby sme sa cítili lepšie by sme mali používať kĺbnu výživu. Je určená ako pre ženy, tak aj pre mužov po štyridsiatke. Tiež vie pomôcť športovcom, futbalistom, hokejistom, tenistom aj golfistom. A aj tým, ktorí vykonávajú fyzicky náročnú prácu. Veľa ľudí trpí aj reumou. Reuma je najťažšia forma zápalového ochorenia.

shutterstock_365697050.jpg

Spoločnosť Forever Living Products ponúka osvedčené produkty, ktoré vám pomôžu odstrániť problémy aj s pohybovým ústrojenstvom.

Forever Freedom

Forever Freedom je základným produktom kĺbnej výživy. Svojim zložením zabezpečuje všetky potrebné látky pre zachovanie prirodzeného stavu kĺbov a spomaľuje opotrebovanie chrupavky. Základom výrobku je rastlina aloe vera, ktorá má protizápalové a antiseptické účinky. Obsahuje síran glukozamínu a síran chondroitínu, ktoré predstavujú prírodné látky. Tieto látky pomáhajú zachovať štruktúru, a tým aj zdravie chrupaviek. Kĺbové mazivo uchovávajú v potrebnej viskozite, čo umožňuje prirodzené “kĺzanie” jedného povrchu po druhom. V procese starnutia už telo nie je take schopné tvoriť tieto prirodzené prvky ako pri zdravých chrupavkách, čo vedie k rýchlejšiemu opotrebovaniu kĺbov. Preto je dôležité, aby sme kĺbnu výživu telu dodávali pravidelne. Súčasťou produktu Forever Freedom je aj zložka metylsulfonylmetán (MSM), ako dôležitý zdroj biologicky dostupnej síry. Síra je mimoriadne dôležitá látka pre zdravie kĺbov a svalov, no v prírode sa vyskytuje iba zriedkavo. Potravou ju teda nevieme získať takmer vôbec. Dokonca obsahuje aj vitamin C.

V dávke 120 ml Forever Freedom sa nachádzajú bežne odporúčané dávky síranu glukozamínu (1500 mg), síranu chondroitínu (1200 mg), 750 mg MSM a 250 g vitamínu C. Kombinovaný účinok síranov glukozamínu, chondroitínu, vitamínu C a MSM tvoria prvú líniu ochrany pred poškodením chrupaviek.

Forever Active HA

Výživový doplnok Forever Active HA je jedinečnou kombináciou kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou, zázvorového oleja a kurkumy. Vďaka tomuto zloženiu je jedným z najúčinnejších výživových doplnkov na kĺby a hydratáciu pokožky na trhu. Správne množstvo kĺbneho maziva je dôležité pre správne fungovanie kĺbov a ich hladkého pohybu. Starnutím a ich prílišným opotrebovaním sa toto množstvo maziva znižuje. Preto ho potrebujeme do tela prijať. A môžeme to urobiť prostredníctvom jedinečného zloženia produktu Forever Active HA. Obsahuje kyselinu hyalurónovú (HA), čo je špeciálny protein, ktorý odpružuje kĺby a svaly a slúži aj ako adekvátny prostriedok na hydratáciu pokožky. Čínski bylinkári už stáročia používali zázvor a kurkumu na podporu správnej činnosti kĺbov.

Odporúčaná denná dávka sú 2 kapsule. Jedna dávka obsahuje komplex kyseliny hyalurónovej v 80 mg, 50 mg zázvorového oleja a 50 mg kurkumy.

Forever MOVE

Novým produktom na trhu, ktorý sa venuje prírodným riešeniam na podporu zdravia svalov a kĺbov, na zlepšenie pohyblivosti a na odsránenie bolesti je Forever MOVE. Ide o jedinečnú kombináciu dvoch účinných látok. Prvou je N.E.M - Natural eggshell membrane . Ide o bielkovinovú blanu v škrupine vajca. Obsahuje chondroitin, kyselinu hyalurónovú, glykozaminoglykany, kolagén a elastin. Publikované štúdie preukázali pozitívny účinok na podporu kĺbov a ich flexibility. Znižuje stuhnutosť svalov a podporuje zdravie chrupavky. Kĺby sa rýchlejšie zotavujú aj po fyzickom výkone. Druhou zložkou je kurkumin z kurkumy, vo forme Bio-Curc. Kurkuma sa už tisícročia používa na zlepšenie stavu kĺbov, ale má aj mnoho ďalších účinkov, medzi ktoré patria aj protizápalové, antialergické, či antibakteriálne účinky. Zmierňuje bolesť, posilňuje imunitu, zlepšuje pamäť, zmierňuje stres a tiež spomaľuje starnutie. Odporúčané množstvo je 2x denne 1 kapsula.

shutterstock_289820480.jpg

Na miestne ošetrenie bolestivých svalov a kĺbov odporúčame:

MSM gél - na lokálne použitie

MSM je metylsulfonylmetán, čo je prírodný zdroj organickej síry, ktorá sa nachádza v každej bunke u ľudí, zvierat aj rastlín. Faktom je, že síra je tretia najviac sa vyskytujúca látka v našom tele. Jednou z jej najdôležitejších vlastností je, že tíši bolesť spojenú so zápalom, obnovuje flexibilitu bielkovinovej vrstvy bunečnej steny chrupky a svalov. Tým, že vyrovnáva vnútrobunkový tlak, eliminuje zápal i priamu príčinu bolesti kĺbov, svalov a ostatných mäkkých tkanív.

Ďalšou hlavnou zložkou Aloe MSM gélu je čisté aloe vera. MSM gél je kombináciou týchto dvoch účinných zložiek, spolu s bylinnými extraktmi a ďalšími vybranými účinnými zložkami, ktoré prinášajú tíšenie a úľavu, kedykoľvek ju budete potrebovať. Tento prípravok je určený na zmiernenie zápalu, tíšenie bolesti a zlepšenie pohyblivosti kĺbov.

Aloe Heat Lotion - na lokálne použitie

Aloe Heat Lotion je olejová emulzia rozpustná vo vode, doplnená činidlami s hrejivými účinkami. Je to krém s vyváženým pH faktorom, ideálny na upokojujúcu relaxačnú masáž unavených, stuhnutých svalov a suchej pokožky. Zloženie prípravku s hlboko prenikajúcim účinkom aloe vera vám prinesie rýchlu úľavu od napätia a stresu, bolestí svalov, artritických kĺbov, bolestí hlavy a uvoľnenie po športovaní.

Produkty spoločnosti Forever Living Products musíte určite vyskúšať aj vy. Vaše telo sa vám určite poďakuje.

CHIA SEMIENKA. VHODNÉ PRE CELIATIKOV, DIABE...

Možno ich poznáte pod názvom Chia alebo ako semienka Šalvie hispánskej. Pochádzajú z Južnej Ameriky....

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ

PREČ S DIÉTAMI AJ VÝHOVORKAMI

Povedzme si pravdu. Obezita už nie je len estetický problém. Ide o chronické ochorenie, ktoré čoraz ...

POKRAČOVAŤ V ČITANÍ